Zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa?

Maj 19

Zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa?

Uroczyste zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa? ? tytuł finalisty etapu wojewódzkiego dla Moniki Zwolińskiej.

W sobotę 17maja 2014 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XXVII edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla rejonu Torunia. W roku szkolnym 2013/2014 konkursowi patronowali: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia ? Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs odbywał się w wielu ośrodkach całego województwa kujawsko ? pomorskiego. Najlepsi uczniowie z klas VI SP oraz klas I i II gimnazjum, którzy zdobyli I, II, III miejsca oraz wyróżnienia zebrali się w auli wraz z nauczycielami, opiekunami oraz rodzicami, by przy bardzo uroczystej oprawie odebrać dyplom i nagrodę książkową.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu ? Monika Zwolińska, która odebrała oprócz nagrody książkowej i dyplomu za zajęcie II miejsca wśród uczniów klasy II gimnazjum, zaświadczenie o zdobyciu tytułu finalisty konkursu ?Liga Zadaniowa? na etapie wojewódzkim. Warto przypomnieć, że to tego etapu byli zakwalifikowani ci uczestnicy, którzy podczas trzech spotkań konkursowych zdobyli ponad 75% punktów. Za współpracę w popularyzacji idei Ligi Zadaniowej dyplomy otrzymali również nauczyciele, wśród nich mgr Zofia Jabłońska, która przygotowywała Monikę do konkursu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *