Zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa?

Maj 19

Zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa?

Uroczyste zakończenie konkursu matematycznego ?Liga Zadaniowa? ? tytuł finalisty etapu wojewódzkiego dla Moniki Zwolińskiej.

W sobotę 17maja 2014 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XXVII edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla rejonu Torunia. W roku szkolnym 2013/2014 konkursowi patronowali: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia ? Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs odbywał się w wielu ośrodkach całego województwa kujawsko ? pomorskiego. Najlepsi uczniowie z klas VI SP oraz klas I i II gimnazjum, którzy zdobyli I, II, III miejsca oraz wyróżnienia zebrali się w auli wraz z nauczycielami, opiekunami oraz rodzicami, by przy bardzo uroczystej oprawie odebrać dyplom i nagrodę książkową.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu ? Monika Zwolińska, która odebrała oprócz nagrody książkowej i dyplomu za zajęcie II miejsca wśród uczniów klasy II gimnazjum, zaświadczenie o zdobyciu tytułu finalisty konkursu ?Liga Zadaniowa? na etapie wojewódzkim. Warto przypomnieć, że to tego etapu byli zakwalifikowani ci uczestnicy, którzy podczas trzech spotkań konkursowych zdobyli ponad 75% punktów. Za współpracę w popularyzacji idei Ligi Zadaniowej dyplomy otrzymali również nauczyciele, wśród nich mgr Zofia Jabłońska, która przygotowywała Monikę do konkursu.