Zajęcia projektowe „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”

Lut 11

Zajęcia projektowe „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”

W ramach projektu: ?Ćwiczę, uczę się , wygrywam? w naszej szkole prowadzone są zajęcia językowe. Na zajęciach języka rosyjskiego uczniowie z kl. 2a, 2b i 2c rozwijają kompetencję komunikacyjną, językową, umiejętność mówienia, rozumienia tekstów słuchanych, czytanych, doskonalą sprawność pisania, czytania, zdobywają wiedzę realioznawczą o Rosji, uczniowie poznają kulturę oraz zwyczaje panujące na nauczanym obszarze językowym. Ważne jest kształtowanie tolerancji poprzez poznawanie mentalności i systemu wartości ludzi żyjących w kraju poznawanego języka, wpływa to na zrozumienie innych i szacunek dla ludzi reprezentujących różne tradycje kulturowe.

Na zajęciach języka rosyjskiego oglądamy bajki, filmy, czytamy gazety rosyjskojęzyczne, komunikujemy się, śpiewamy, inscenizujemy, korzystamy ze stron Runetu.

Maria Zielińska