Zajęcia projektowe „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”

Lut 11

Zajęcia projektowe „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”

W ramach projektu: ?Ćwiczę, uczę się , wygrywam? w naszej szkole prowadzone są zajęcia językowe. Na zajęciach języka rosyjskiego uczniowie z kl. 2a, 2b i 2c rozwijają kompetencję komunikacyjną, językową, umiejętność mówienia, rozumienia tekstów słuchanych, czytanych, doskonalą sprawność pisania, czytania, zdobywają wiedzę realioznawczą o Rosji, uczniowie poznają kulturę oraz zwyczaje panujące na nauczanym obszarze językowym. Ważne jest kształtowanie tolerancji poprzez poznawanie mentalności i systemu wartości ludzi żyjących w kraju poznawanego języka, wpływa to na zrozumienie innych i szacunek dla ludzi reprezentujących różne tradycje kulturowe.

Na zajęciach języka rosyjskiego oglądamy bajki, filmy, czytamy gazety rosyjskojęzyczne, komunikujemy się, śpiewamy, inscenizujemy, korzystamy ze stron Runetu.

Maria Zielińska

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *