Wyróżnienia w konkursie ?Kangur Matematyczny?

Maj 27

Wyróżnienia w konkursie ?Kangur Matematyczny?

Wyróżnienia w konkursie ?Kangur Matematyczny? w Gimnazjum im. I. Działyńskiego.

Zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym czas na podsumowania wyników konkursów. W ubiegłym tygodniu szkoły otrzymały wyniki konkursu matematycznego ?Kangur?, który przeprowadzony został w marcu. Uczniowie w czasie 75 minut rozwiązywali 30 zadań w odpowiednich kategoriach, w zależności od klasy i rodzaju szkoły, wybierając jedną z 5 odpowiedzi. Za prawidłową odpowiedź zyskali odpowiednią ilość punktów, za złą niestety były punkty ujemne. W Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego troje uczniów otrzymało nagrody II stopnia oraz dyplom za wyróżnienie. Są nimi: Uczennica klasy II ? Monika Zwolińska (kategoria ? Kadet?) oraz uczniowie klasy III ? Aleksandra Gołębiewska i Szymon Angowski (kategoria ?Junior?). Warto podkreślić, że uczniowie ci znaleźli się w gronie 10% najlepszych uczestników konkursu w każdej kategorii. Szkolnym Opiekunem Konkursu jest mgr Mieczysław Piątkowski, a nauczycielką matematyki wymienionych uczniów mgr Zofia Jabłońska.
Również w ubiegłym tygodniu nadeszły wyniki jeszcze jednego konkursu matematycznego przeprowadzonego w ?Działyńskim? ? ?Olimpusa?. Najlepszymi uczniami w poszczególnych kategoriach byli: w klasie I ? Oliwia Przygońska, w klasie II ? Monika Zwolińska, w klasie III ? Szymon Angowski. Szkolnym Opiekunem Konkursu jest mgr Joanna Ośka.
Podsumowując kończący się rok szkolny, Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego zanotowało sporo matematycznych sukcesów. Oprócz opisanych powyżej: troje uczniów brało udział w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z matematyki ? Szymon Angowski, Aleksandra Gołębiewska i Aleksander Mikołajczyk, a Szymon Angowski został finalistą konkursu na etapie wojewódzkim, Monika Zwolińska zajęła II miejsce w konkursie ?Liga Zadaniowa? i tytuł finalisty etapu wojewódzkiego tego konkursu.
Wymienionym uczniom gratulujemy, a szóstoklasistów zapraszamy do rozwijania zdolności i zainteresowań matematycznych do gimnazjum na ul. Szkolną.
W załączeniu ? zdjęcia najlepszych matematyków z ?Działyńskiego? oraz migawki z konkursu ?Kangur?.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *