Warsztaty w PPP

Lis 02

Warsztaty w PPP

We wtorek, 25 października 2016 roku, klasa III a pod opieką pani Aleksandry Ławickiej udała się do Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu – Dobrzyniu na drzwi otwarte Punktu Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy.

W pierwszej części spotkania uczniowie zagłębiali tajniki przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Dowiedzieli się jakie są rodzaje curriculum vitae, co powinno zawierać, na jakie elementy naszego życiorysu należy zwrócić szczególną uwagę i co wyeksponować, żeby to akurat nas wybrał potencjalny pracodawca. Na koniec uczniowie podzieleni na grupy podjęli próbę napisania CV fikcyjnej osoby i przedstawiali je całej klasie.

Druga część spotkania była bardzo dynamiczna i zaktywizowała wszystkich uczniów. Tu młodzież dostała do wykonania szereg zadań ćwiczących kreatywność. Sporo było przy tym zabawy, a ćwiczenia, z pozoru proste i banalne, okazały się się znakomitym treningiem kreatywności i logicznego myślenia.

Spotkanie przeWabiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczniowie wyszli z niego zadowoleni i „zaopatrzeni” w nową wiedzę.