W pierwszy Dzień Wiosny na wagary do?szkoły!

Mar 29

W pierwszy Dzień Wiosny na wagary do?szkoły!

Przygotowania do tegorocznych ?wagarów? odbywały się już od pewnego czasu. Nie odbyły się, jak to z wagarami bywa, spontanicznie i, co ważne, nielegalnie. Wręcz przeciwnie ?wszystko było zaplanowane i ,jak najbardziej, za przyzwoleniem nauczycieli i rodziców.

Hasłem przewodnim, prowadzonej przez Samorząd Uczniowski pod okiem A. Tuliszewskiej i L.Chylewskiej 21 marca, imprezy była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Każda z klas pod okiem wychowawców przygotowała plakat promujący zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Przedstawione zostały także przez uczniów krótkie wierszyki o tematyce prozdrowotnej. Hitem okazały się własnoręcznie przygotowane przez uczniów zdrowe i pyszne potrawy. Były to: naleśniki z sałatką z tuńczyka w sosie jogurtowym, piękne i smaczne jeżyki z gruszek i borówek, sałatki owocowe, sałatka warzywna z kuskusem oraz musli z jogurtem naturalnym. Każdy zazdrościł w tym momencie jury w składzie: P. Dyrektor I. Sipak, p. J. Ośka ( nauczyciel matematyki), p. Ewa ( sekretarka)?Po degustacji przyszedł czas na zatańczenie przez poszczególne klasy belgijki, a na koniec wspólnej zabawy w rytm zomby.

Rywalizacja pomiędzy klasami była naprawdę wyrównana. Najlepsza według decyzji jury była klasa 2a, ale wygrane były wszystkie klasy.

Święto Wiosny w ?Działyńskim? upłynęło pod znakiem dobrej i zdrowej zabawy, a za takie ?wagary? uczniowie zasłużyli na nagrodę i uwagi, ale pozytywne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *