Ulicami dawnego miasta – oglądaliśmy wystawę „Golub-Dobrzyń na starych kartach pocztowych”

Wrz 30

Ulicami dawnego miasta – oglądaliśmy wystawę „Golub-Dobrzyń na starych kartach pocztowych”

W dniu 19 września 2016, klasy I b i II a naszego Gimnazjum, pod opieką nauczycieli – pani Wiesławy Żuchowskiej-Stańczyk, i pana Cezarego Kanigowskiego udały się do Domu Kultury aby obejrzeć wystawę „Golub-Dobrzyń na starych kartach pocztowych”.

Uczniowie mieli okazję, aby w ten ciekawy i nietypowy sposób poznawać historię naszego miasta. Na pocztówkach mogli zobaczyć jak znane im dziś miejsca wyglądały 100 lat temu, jak żyli ci, którzy tu wówczas mieszkali. Można było zobaczyć nieistniejące już budynki i miejsca, które nie przetrwały lub zachowały się w zupełnie zmienionej formie.

Wystawa wzbudziła wśród uczniów sporo emocji, spowodowanych odkrywaniem nieznanej historii naszego miasta.

Po dawnych uliczkach oprowadzał nas współautor wystawy, pasjonat lokalnej historii, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu mgr Szymon Wiśniewski. Serdecznie dziękujemy!

 

tekst: Wiesława Żuchowska-Stańczyk

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *