Szukając leśnych skarbów ? geocachingowa wyprawa do Konstancjewa

Cze 19

Szukając leśnych skarbów ? geocachingowa wyprawa do Konstancjewa

Koniec roku szkolnego to najczęściej okres wspaniałych wypraw, imprez i wycieczek. Nie inaczej było tym razem w ostatni czwartek 18 czerwca, kiedy to klasa mundurowa na rowerach wyruszyła na poszukiwanie geocachingowych skrytek w okolicznych lasach.

Geocaching to zabawa, którą poznaliśmy już na początku naszej przygody w mundurach, polega ona na szukaniu miejsc, w których ktoś inny ukrył coś ciekawego. Posługując się specjalną aplikacją w telefonie komórkowym, kompasem i nawigacją GPS można szukać takich schowków (keszy) na całym świecie). Nam udało się znaleźć kilkanaście skrytek już w e wrześniu, później niektórzy z naszych uczniów poszukiwali kapsuł samodzielnie. Teraz postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę i ruszyć po nowe przygody.

Na cel naszej wycieczki wybraliśmy Konstancjewo ? znajduje się tam trial złożony z kilkudziesięciu skrytek, o tematyce PRL. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni można znaleźć dużo ciekawych miejsc i skarbów, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o historii najnowszej naszego kraju. W opisie każdej ze skrytek znajdują się bowiem treści edukacyjne opowiadające o tym jak żyło się w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Inne znalezione przez nas skrytki dotyczyły szczególnych miejsc w lesie odnaleźliśmy jedyną w okolicy morwę, wspaniałe dęby, czy miejsce gdzie kiedyś znajdowała się stara leśniczówka. Z braku czasu nie znaleźliśmy wszystkich skrytek, ale mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się tam wrócić.

Swoją wyprawę zakończyliśmy w szkółce leśnej Przeszkoda, gdzie pan leśniczy Józef Oleszko przywitał nas serdecznie i przygotował dla nas ognisko.

Takie wspólne eskapady to również okazja do wspólnego świętowania. Jeden z młodszych elewów z naszej klasy mundurowej, podczas zakończonego miesiąc temu obozu szkoleniowego wykazał się szczególnym zaangażowaniem i zdobył tytuł najlepszego elewa. Decyzją szkolnej komisji  awansów elew Bartosz Meredyk został wyróżniony awansem okolicznościowym za szczególne osiągnięcia i uzyskał stopień elewa. Serdecznie gratulujemy.

Na koniec wypada podziękować tym którzy pomogli nam w organizacji wycieczki ? dziękujemy Nadleśnictwu Golub-Dobrzyń a szczególnie panu Józefowi Oleszko za gościnę w szkółce leśnej Przeszkoda, pani Anecie Ciechackiej i Monice Adamskiej za to, że ruszyły z nami na rowerowy szlak i poczęstowały mundurowców pysznymi ciastkami.

Mamy nadzieję, że taki wycieczki będziemy mogli organizować częściej :).

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *