Quo Vadis – premiera audiobooka

Mar 05

Quo Vadis – premiera audiobooka

Czasem udaje się zrealizować coś wielkiego siłami dużej grupy ludzi. Tym razem nasze Gimnazjum zaangażowało ponad 100 osób w stworzenie czegoś, czego jeszcze w naszym miasteczku nie było. Wspólnie nagraliśmy audiobooka.

Cztery miesiące wytężonej pracy, potężne zdanie organizacyjne i logistyczne. Specjalnie skonstruowane przez naszych pracowników studio nagrań. 95 lektorów, ponad 100 godzin nagrań prowadzonych przez trzy osoby, 2 miesiące montażu i masteringu ponad 50 GB danych. Ogrom życzliwości, uśmiechu i efekt finalny ? płyta ? Audiobook z nagraną powieścią Henryka Sienkiewicza ? Quo Vadis. Tak wyglądała w dużym skrócie nasza szkolna rzeczywistość w tym projekcie.

Pomysł pojawił się nagle ? Pan Dariusz Domarecki rzucił hasło ? nagrajmy audiobooka! Długo nie trzeba było nas namawiać ? w końcu mamy wszystko aby to zrobić i osiągnąć, wiemy jak, mamy sprzęt i dużo dobrych chęci, dlaczego nie! Koordynatorami całości zostali pomysłodawca oraz pani Aleksandra Ławicka. Potem pomysł ewoluował, wybraliśmy powieść, zgodną z programem Narodowego Czytania. Lista gości powstała dość szybko ? do współpracy poza uczniami i ich rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły zaprosiliśmy również innych mieszkańców naszego miasta ? Pana Burmistrza i Panią Wiceburmistrz, Księdza Proboszcza, Komendanta Straży Pożarnej, urzędników, radnych, dyrektorów miejskich placówek. Ku naszemu zdumieniu tylko dwie osoby zdecydowały się nam odmówić ? reszta z ochotą poświęciła czas i uwagę aby przeczytać kilka słów przed naszym mikrofonem. Dziękujemy!

Nagrywanie to była najbardziej czasochłonna część naszej pracy, musieliśmy ściągnąć do szkoły wiele osób, zapewnić ciszę ufać w sprawność zawodnego sprzętu i wspierać tych, których chwilami przerażał niecodzienny widok mikrofonu i filtra. Nagrywaliśmy ponad 3 miesiące o różnych porach, rano i wieczorem. Niektóre nagrania trzeba było powtarzać, inne z miejsca wychodziły rewelacyjnie.  Cała nasza trójka ? pani Dyrektor Iwona Sipak, pan Dariusz Domarecki i Adam Kałużny zgodnie przyznają jednak, że poza realizacją zadania był to czas ciekawych spotkań z niezwykłymi ludźmi, czas uśmiechu i okazja do rozmowy. W naszym namiocie nagrań spędziliśmy w sumie z Państwem ponad 100 godzin.

Kolejna część pracy była już nieco bardziej samotna, ponieważ montażem dźwięku i masteringiem oraz udźwiękowieniem ? z racji posiadanych umiejętności musiał zająć się jeden człowiek ? Adam Kałużny. Stąd ogrom włożonego czasu i pracy. Ponad dwa miesiące, wieczory i noce w słuchawkach ? po to abyśmy mogli się cieszyć wspólnym dziełem i aby każdy mógł usłyszeć jak brzmi jego głos w niemal radiowym mikrofonie. Warto było! Przy okazji powstał pomysł i projekt okładki, tak aby płyta była konkretnym dziełem.

No i premiera. Tu włączyło się wielu nauczycieli naszej szkoły, za program odpowiadali Aleksandra Ławicka, Anna Kamińska, Anna Kuc, Ewa Sicińska, Iwona Sipak, Adam Kałużny, fantastyczne dekoracje przygotował, zaprzyjaźniony ze szkołą plastyk ze Studia Tworzywo ? Sławomir Jasieniecki, salę przygotowały Violetta Arentowicz, Ewa Ogińska, i? I spotkaliśmy się 3 marca aby wspólnie świętować wydanie NASZEJ WSPÓLNEJ płyty. Aha! Całość poprowadził pan Dariusz Domarecki.

Cieszymy się, że aż tylu zaproszonych gości odwiedziło nas w piątek w przyjaznych murach Gimnazjum. To był niezwykły wieczór. Fantastycznie odśpiewane przez obie panie Anie Quo Vadis Domine zbudowało nastrój, kabaretowa scenka w wykonaniu uczniów skutecznie rozluźniła atmosferą, Quiz wiedzy na temat Quo Vadis poszedł nadzwyczaj gładko (Brawo drużyna rozdziału pierwszego, która wygrała wspaniały tort!).

Mamy nadzieję, że każdy wyszedł z Sali z uśmiechem trzymając w dłoni swój egzemplarz naszej płyty. Bez Państwa nie byłoby tego dzieła, pamiątki, która na długo zostanie w naszym mieście. Dziękujemy i zapraszamy częściej :).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *