Powiatowe Targi Przedsiębiorczości

Sty 02

Powiatowe Targi Przedsiębiorczości

W dniu 06 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00 odbywały się Targi Przedsiębiorczości, zorganizowane przez Urząd Miasta Golub-Dobrzyń i Gimnazjum im. I. Działyńskiego w ramach projektu: ?Na dobry początek ? rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży gimnazjalnej?. Głównym jego celem jest poszerzenie naszej wiedzy ekonomicznej , ukształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz rozwój umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej.  Cały projekt realizowany jest od stycznia do grudnia 2016 r.

Targi są swoistym zwieńczeniem całego projektu. Na Targach Przedsiębiorczości mieliśmy okazję wysłuchać różnych prelekcji, o tematyce związanej z projektem. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy Urzędu Miasta  i Gimnazjum oraz dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego. Podczas ekspozycji na Targach odwiedzili nas tacy goście jak:

• przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu-Dobrzyniu;
  • Biuro Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;
  • Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy;
  • Pani Daria Dudkiewicz ? wiceprezes firmy Agrolok
  • Ochotnicze Hufce Pracy z ofertą prac dla młodzieży;

Uczniowie przygotowali również kiermasz ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi oraz stoisko z pysznymi ciastami. Zorganizowane zostały również różne konkursy na temat przedsiębiorczości. Uczniowie z naszej oraz innych szkół z zaciekawieniem przyglądali się stoiskom naszych gości i przysłuchiwali się prelekcjom.

Na zakończenie Targów przedstawiony został również występ kabaretowy przygotowany przez uczniów naszej szkoły.