Pobiegliśmy Tropem Wilczym

Mar 02

Pobiegliśmy Tropem Wilczym

Niedziela 28.02.2016 to dzień, który na długo zapisze się w historii naszego Gimnazjum i głośnym echem odbiła się w całym mieście. Tego dnia po raz pierwszy Działyński wraz z Burmistrzem Miasta Golubia-Dobrzynia byli organizatorami golubsko-dobrzyńskiej edycji Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Impreza ta w całej Polsce odbywała się po raz 4, jednego dnia w okolicach południa w całym kraju i kilku miastach na świecie ponad 40 000 ludzi pobiegło aby uczcić pamięć bohaterów, których próbowano wymazać z kart naszej historii. Ogólnopolskim organizatorem Biegu jest fundacja Wolność i Demokracja, która przygotowała imponujące pakiety startowe dla uczestników imprezy. W naszej edycji wystartować mogło jedynie 100 osób, ale atmosfera była prawdziwie gorąca.

Przypisane nam pakiety startowe postanowiliśmy podzielić na 5 kategorii, zaprosiliśmy do udziału w imprezie okoliczne również szkoły podstawowe oraz klasy mundurowe z szkół w województwie. Wszystkie miejsca które mogliśmy przeznaczyć dla uczestników zapełniły się już po kilku dniach od ogłoszenia o możliwości zgłaszania się do udziału w biegu ? takie zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, dlatego też za rok będziemy starali się o dużo więcej pakietów startowych dla biegaczy. Na starcie najpierw pojawili się szóstoklasiści, wśród których bezkonkurencyjni okazali się być młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Ciechocinie ? zajmując trzy pierwsze pozycje. Pierwsza trójka w tej kategorii przedstawiała się następująco:

 1. Bartłomiej Żurawicki
 2. Kamil Nadachewicz
 3. Filip Pokorowski

Drugą kategorią była kategoria klas rodzinna, w której na starcie zameldowały się pary połączone więzami rodzinnymi, wśród nich najszybciej na mecie zameldowała para złożona z ojca pana Pawła Warlikowskiego ? Komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu i córki Karoliny Warlikowskiej. Poza nimi na podium znalazły się również:

 1. Paweł Warlikowski i Karolina Warlikowska
 2. Anna Tuliszewska i Zuzanna Tuliszewska
 3. Oliwia Przygońska i Michalina Przygońska

W kategorii klas mundurowych wystartowało w sumie 30 osób, postanowiliśmy przyznać tu nagrody w dwóch kategoriach wiekowych dzieląc uczniów na gimnazjalistów i uczniów szkół średnich ? dodatkowo w tej właśnie kategorii wystartowało dwóch funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej z Bydgoszczy. Co ciekawe uczestnicy tej kategorii pojawili się na starcie w pełnym umundurowaniu, co ubarwiło całą imprezę. W kategorii szkół średnich szans rywalom z Golubia-Dobrzynia i Gronowa nie dali zawodnicy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

 1. Lewandowski Patryk, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim
 2. Schodowski Radosław, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim
 3. Hanzek Szymon, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Z kolei w kategorii Gimnazjum na podium znaleźli się przedstawiciele dwóch szkół. Dwa pierwsze miejsca i tytuł najlepszej klasy mundurowej przypadło elewom z Gimnazjum I. Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale uczniowi Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie.

 1. Jakub Sikorski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu
 2. Meredyk Bartosz ex aequo Szymon Jagielski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu
 3. Duszyński Tomasz z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

Ostatnią kategorią tego dnia był bieg otwarty do którego zaprosiliśmy mieszkańców miasta i regionu. Okazało się, że niektórzy bardzo poważnie potraktowali rywalizację, a czas najlepszego uczestnika Biegu Tropem Wilczym zaskoczył wszystkich ? Paweł Karpiński nasz absolwent przebiegł symboliczny dystans 1963 m w czasie zaledwie 6 minut i 23 sekund. Podium w kategorii open uzupełnili Michał Zurel i Adam Olszewski.

Bieg Tropem Wilczym to jednak nie tylko atrakcje sportowe ? na odwiedzających w tym dniu szkołę czekały również inne atrakcje. Każdy mógł spróbować pysznej wojskowej grochówki, obejrzeć wystawę dotyczącą Żołnierzy Wyklętych, zobaczyć samochody Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Podczas ceremonii zakończenia zawodów odbyło się losowanie blisko 40 nagród w loterii fantowej, a swoje umiejętności z zakresu musztry, walki wręcz i śpiewu zaprezentowali uczniowie klas mundurowych naszej szkoły. Nagrody zwycięzcom wręczali nasi goście specjalni: Burmistrz Golubia Dobrzynia ? pan Mariusz Piątkowski, Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego pan Andrzej Okruciński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu mł. bryg. Paweł Warlikowski, Przedstawiciel Oddział Żandarmerii Wojskowej Bydgoszcz starszy chorąży Dariusz Ryśnik, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji inspektor Ireneusz Piszczatowski, Przedstawiciel Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń Inżynier Nadzoru pan Jarosław Molendowski, były komendant Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i były Przewodniczący Rady Rodziców i współorganizator imprezy pan Krzysztof Michałowski oraz Dyrektor Gimnazjum im. I Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu pani Iwona Sipak

W przygotowania do biegu włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, przy świetnej współpracy z Rodzicami i uczniami głównie klas mundurowych. Cieszy nas również fakt, że współpracowali z nami ludzie, firmy i instytucje z całego miasta. W skład komitetu honorowego biegu weszły między innymi: Burmistrza Golubia-Dobrzynia, Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia, Starostwo Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu, Dom Kultury w Golubiu Dobrzyniu i firma KERM pana Krzysztofa Michałowskiego. Praktycznie nikt do kogo zwracaliśmy się z prośbą o pomoc w organizacji imprezy nie odmówił nam współpracy czy wsparcia, dzięki temu mogliśmy na przykład zrealizować loterię fantową, czy przygotować prawdziwą wojskową grochówkę. Nie dałoby się tego zrobić bez naszych sponsorów, którymi w tym roku byli: Agrolok, panie Ciechacka Aneta i Adamska Monika, Eko-Chot, Intermarche, Mała gastronomia ? Lesiak, Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu, Osada Karbówko, Pizzeria ?O Sole Mio?, Pizzeria Capone, Przedsiębiorstwo Inwestycyjno Handlowe Inwest Satelit, Rybaczówka Ruziec, Salon kosmetyczny LILU i Zakład Produkcji Cukierniczej – Roman Borys. Wszystkim serdecznie dziękujemy :).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *