Otrzęsiny klas pierwszych

Paź 15

Otrzęsiny klas pierwszych

 

Otrzęsiny klas pierwszych

 

Dnia 11.10.2013r. Samorząd Uczniowski naszego  gimnazjum zorganizował otrzęsiny dla klas pierwszych. Motywem przewodnim całej imprezy była muzyka, a konkretnie dwa gatunki muzyczne-disco polo i hip hop.

Otrzęsiny to tradycyjne włączenie  pierwszaków do społeczności gimnazjum. Często na myśl o takim rytuale wyobrażać sobie możemy  inicjację polegającą na poniżaniu i znęcaniu się nad ?kotami?, ale nasza zabawa nie ma z tym nic wspólnego. Pod okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego- p. A. Tuliszewskiej i p A. Ławickiej wszyscy znakomicie się bawili, a w szkole uniknięto wszelkich incydentów samowolnego ?kocenia? pierwszaków.

Upiększeni w kocie noski i wąsiki pierwszoklasiści wkroczyli przy rytmach dobrej muzyki na salę konferencyjną, gdzie na sam początek mogli podziwiać umiejętności taneczne  breakdance w wykonaniu grupy uczniów z naszej szkoły.

Dalej to już pierwszacy  głównym punktem zainteresowania -rywalizowali między sobą, wykazując się wiedzą muzyczną, umiejętnościami tanecznymi, sportowymi a nawet smakowymi. Na koniec zmęczone ?kotki ?napiły się mleczka z miseczek i umyły zęby?ketchupem. A wszystko pod czujnym okiem jury SU.

Zwycięscy byli uczniowie? obu klas. Chociaż na początku niezbyt skorzy do zabawy, może nawet trochę przestraszeni, na koniec świetnie się bawili i zakończyli swe otrzęsiny wspólnym tańcem ze starszymi kolegami z SU.

Cele otrzęsin zostały zrealizowane -dobra zabawa, integracja uczniów klas młodszych ze starszymi oraz włączenie pierwszaków do grona gimnazjalistów ?Działyńskiego?!

Witamy Was serdecznie w Gimnazjum im. I. Działyńskiego!

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *