Noc w szkole dla klas mundurowych

Lis 14

Noc w szkole dla klas mundurowych

Od dwóch lat Noce w szkole stały się stałym elementem pracy klas mundurowych. Co najmniej raz w semestrze młodzi elewi otrzymują rozkaz stawienia się na zajęciach nocnych w budynku szkolnym i realizują zadania związane z edukacją mundurową. Nie inaczej było tym razem.

W piątek 4 listopada wszystkie trzy klasy mundurowe spotkały się wieczorem w Gimnazjum, aby przeżyć kolejną przygodę w mundurach.  Dla naszych pierwszoklasistów była to pierwsza taka impreza, byli więc bardzo przejęci. W organizację zajęć włączyli się poza nauczycielami również najstarsi mundurowcy ? Wiktoria Szefler i Szymon Jagielski przygotowali scenariusz nocnej gry terenowej, a inni uczniowie klasy trzeciej obstawiali punkty kontrolne, lub dowodzili drużynom. Tym razem celem gry było odnalezienie i uratowanie zaginionej w mieście dziewczyny ? aby to zrobić trzeba było przemierzyć naprawdę długą drogę po całym mieście, wykonać kilkanaście zadań, rozwiązać zagadki, wykazać się znajomością historii wiadomości z zakresu edukacji mundurowej.

Podczas nocy w szkole nie zabrakło również zajęć sportowych, rekreacyjnych (wspólne oglądanie filmu), czy artystycznych ? wykorzystaliśmy czas na przygotowanie zbliżającej się uroczystości 11 listopada.

Impreza trwała do białego rana ? tylko nielicznym udało się na chwilę zmrużyć oczy na wspólnej sali noclegowej. Następna noc w szkole już pewnie na wiosnę. Zresztą kto wie? Może rozkaz nadejdzie wcześniej?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *