Noc mundurowa w szkole 27-28.10.2017

Lis 06

Noc mundurowa w szkole 27-28.10.2017

W nocy z 27 na 28 października 2017 roku w Naszym Gimnazjum odbyła się noc w szkole połączonych sił uczniów klas mundurowych Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego oraz nowoutworzonej i zaprzyjaźnionej z nami, klasy mundurowej działającej przy Zespole Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Warto dodać, że do tej klasy uczęszcza spora część naszych absolwentów ubiegłorocznej III A mundurowej – więc wielu z nich czuło się w Gimnazjum jak w domu.

Nocna przygoda rozpoczęła się o godzinie 19.00. Na początku przywitaliśmy naszych starszych kolegów w murach naszej szkoły, po czym był czas na to, żeby uczestnicy przygotowali się do nocy. Około godziny 20.00 nastąpił podział na drużyny, a po nim od razu  przyszedł czas na pierwsze zadanie, jakim był „Teren Skażony”. Mundurowcy musieli założyć kamizelki kuloodporne, a następnie pokonywać kilkunastometrową trasę. Na końcu korytarza trzeba było założyć maski przeciwgazowe i pokonać tunel wypełniony dymem. Po wykonaniu tego zadania elewi i kadeci udali się na próbę do występu na 11 listopada z okazji zbliżającej się 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po zakończeniu próby na wszystkich uczestników nocy w szkole czekała pizza. Ze zregenerowanymi siłami uczestnicy nocy mundurowej udali się na salę sportową w celu zaliczenia kolejnego zadania. Tym razem oczekiwał tu tor sprawnościowy przygotowany przy pomocy Pana Kapitana Sławomira Żochowskiego. Tor składał się z przewrotów, czołgania, brzuszków, biegu wahadłowego oraz skoku przez skrzynię. Dla utrudnienia tej konkurencji tor pokonywały razem dwie związane ze sobą osoby. W zadaniu tym brały udział po cztery osoby z każdej drużyny, a najważniejszy poza dokładnością wykonywania zadań był czas. Oczywiście zawodnicy jako reprezentanci swoich drużyn mogli liczyć na doping ze strony pozostałych kolegów i koleżanek. Po pokonaniu toru przez ostatnią drużynę uczestnicy nocy mieli się przygotować do miejskiej gry terenowej, której celem było odszukanie bomby. Aby drużyna mogła wyruszyć w trasę musiała rozszyfrować informacje zaszyfrowaną za pomocą kodu Morse’a. O godzinie 23.40 na trasę wyruszyli pierwsi mundurowcy. Droga jaką mieli do przebycia składała się z kilku punktów, na których były zadania z dziedziny pierwszej pomocy, znajomości stopni wojskowych, policyjnych i strażackich. Nagrodą za poprawne wykonanie zadania była jedna cyfra, która w połączeniu z innymi, tworzyła kod rozbrajający bombę. Na końcu całej trasy na tarasie widokowym Zamku na drużyny czekał test wiedzy. Po rozwiązaniu testu drużyny musiały odnaleźć ładunek, który znajdował się również na terenie Zamku. Po odnalezieniu i rozbrojeniu ładunku drużyny udały się do szkoły.

Kiedy do szkoły wróciła z trasy ostatnia drużyny został ogłoszony capstrzyk i uczniowie udali się na spoczynek. W salach był spokój, niektórzy odpoczywali po trudach nocy śpiąc, a pozostali mogli jeszcze obejrzeć przygotowany przez uczniów film.

Poranna pobudka okazała się być również niespodzianką. Około godziny 6.00 rano, kiedy wszyscy jeszcze smacznie spali, do sal gdzie odpoczywali uczniowie wszedł przebrany za terrorystę – Patryk Trzpiot. Na szczęście nasi dzielni antyterroryści czuwali na posterunku i udaremnili próbę ataku wyprowadzając naszego terrorystę na zewnątrz, i nakazując wszystkim opuszczenie klas. Po takiej pobudce był czas na uporządkowanie sal, pakowanie i podsumowanie nocnych manewrów. O 6.30 wszyscy zadowoleni i trochę zmęczeni udali się do swoich domów.

Warto wspomnieć również, że organizacją nocy w szkole zajęła się czwórka uczniów z klasy III A: Izabela Trojanowska, Bartek Przeczewski, Kacper Krzpiot i Radek Brodowski przy pomocy Szymona Jagielskiego i Patryka Trzpiota oraz nauczycieli Naszego Gimnazjum : p. kapitana Sławomira Żochowskiego, p. Izabeli Maszkiewicz, p. Cezarego Kanigowskiego oraz nieobecnego tym razem podczas nocy w szkole pana dyrektora Adama Kałużnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejną noc w Działyńskim.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *