Na tropach informatyki.

Paź 21

Na tropach informatyki.

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Ćwiczę, uczę się, wygrywam” prowadzone są zajęcia informatyczne, które przygotują uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Uczniowie nabywają umiejętności obsługi komputera oraz posługiwania się technologią informacyjną. Pogłębianie wiedzy informatycznej służy ogólnemu rozwojowi uczniów, daje im możliwość rozbudzenia zainteresowań, uświadamia, że komputery stają się integralną częścią życia domowego, najpopularniejszym środkiem informacji, wiedzy, rozrywki i uczestnictwa w kulturze. Towarzyszą uczniom w dni powszednie i świąteczne, wypełniając czas różnych zajęć, zabaw i przyjemności.

Uwzględnione w programie treści mają na celu rozwijanie aktywności twórczej uczniów. Z tego względu bardzo obszernie potraktowane jest w nim tworzenie dokumentów multimedialnych: graficznych, dźwiękowych, sekwencji wideo oraz projektowanie prezentacji multimedialnych.

Na zajęcia uczęszczają zarówno uczniowie o szczególnych zainteresowaniach informatycznych, jak i tacy, którzy nie mieli wcześniej okazji rozwijać swych zainteresowań w tym kierunku. Pomimo postępu techniki nie wszyscy uczniowie posiadają w domach sprzęt komputerowy, więc jest to dla nich szansa na dodatkową edukację w zakresie techniki komputerowej i technologii informacyjnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *