Na dobry początek – nowy projekt w naszej szkole

Lut 18

Na dobry początek – nowy projekt w naszej szkole

Nasze Gimnazjum w tym roku szkolnym, w drugim semestrze realizować będzie projekt edukacyjny ?Na dobry początek ? rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży gimnazjalnej.?

 

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej, ukształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz rozwój umiejętności planowania własnej kariery zawodowej.  W projekcie udział weźmie 40 uczniów klas I i II Gimnazjum, którzy wcześniej rozwiązywali test wiedzy o przedsiębiorczości.

W ramach projektu organizowane będą warsztaty, gry miejskie, wyjazdy oraz targi przedsiębiorczości. Uczniowie zostaną wyposażeni w materiały edukacyjne niezbędne do realizacji projektu. Już w czerwcu tego roku zostanie zorganizowana gra miejska, która będzie podsumowaniem zajęć z zakresu kształtowania postaw przedsiębiorczości. Od września ? czyli od początku nowego roku szkolnego, uczestnicy rozpoczną nowy cykl zajęć z zakresu planowania własnej kariery zawodowej, który zakończy się również grą terenową zorganizowaną w grudniu.

Zajęcia w projekcie prowadzić będą: pani Wiesława Żuchowska-Stańczyk, pani Joanna Ośka i pan Adam Kałużny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *