Mundurowa integracja

Wrz 08

Mundurowa integracja

W dniach 04-06.09.2014 uczniowie nowo utworzonej klasy mundurowej naszego Gimnazjum, mieli możliwość przeżyć niezapomniany i pełen wrażeń biwak integracyjny w Chełmoniu.

Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości wielu prowadzących zajęcia uczestnicy biwaku świetnie bawili się, poznawali i nabywali nowe umiejętności. W ciągu zaledwie trzech dni mogli wziąć udział w: zajęciach samoobrony z panem Januszem Drywą, nocnym alercie z panem kapitanem Sławomirem Żochowskim, szkoleniu i zajęciach praktycznych z geocachingu z panem leśniczym Jarosławem Borowskim, zajęciach sportowych z panią Małgorzatą Kają-Kopczyńską, Izabelą Maszkiewicz i Anną Kamińską oraz zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy z panią Iwoną Kamińską. Na miejscu nad grupą czuwali i zadbali o integrację klasy wychowawca Iwona Sipak i pedagog szkolny Adam Kałużny. Nie było czasu na nudę, uczniowie mogli wziąć udział w zabawach integracyjnych, wieczorze z duchami, podchodach, obejrzeć film o tematyce wojskowej, odpocząć przy ognisku, czy wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitary.

Podniosłym momentem biwaku była nocna uroczystość wręczenia uczniom koszulek z logo klasy mundurowej. Od tej pory wszyscy zostali przyjęci w poczet rekrutów i będą przygotowywać się do uroczystego ślubowania, które umożliwi im dalszy awans.

Nad tym aby nikt na biwaku nie był głodny czuwała niezawodna pani Ewa Kardaszyńska, a dodatkową opiekę nad grupą sprawowały również panie: Wiesława Żuchowska-Stańczyk i Maria Zielińska. Nie można również zapomnieć o panu Cezarym Kanigowskim, który zajął się wsparciem logistycznym biwaku.

To początek naszej wspólnej przygody z klasą mundurową, ale ku zadowoleniu opiekunów, młodzież stanęła na wysokości zadania wykazując się dojrzałością i zdyscyplinowaniem.  Wyjeżdżaliśmy z Chełmonia zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

Mamy nadzieję, że tak duże zaangażowanie prowadzących i uczestników biwaku zaprocentuje w przyszłości i klasa mundurowa, która już w tej chwili dała się poznać jako grupa wyjątkowych młodych ludzi z pasją, niebawem będzie prawdziwą elitarną wizytówką naszej szkoły. Trzymamy kciuki.