Konkurs wiedzy o AIDS

Gru 31

Konkurs wiedzy o AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.

W tym dniu na całym świecie, w tym i w Polsce, odbywają się między innymi konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Taka akcja, połączona z konkursem wiedzy o AIDS, została przeprowadzona kolejny już raz w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Największa liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Błędowska z klasy I b, drugie ? Roksana Marciniak z klasy I b, z kolei trzecie ? Radosław Brodowski z klasy I a.

Organizatorkami akcji edukacyjnej i konkursu były mgr inż. Hanna Woszczek oraz mgr Ewa Sicińska.