Jasełka w Gimnazjum

Gru 23

Jasełka w Gimnazjum

14.12.2016 r. kolejny już raz w Gimnazjum im. I. Działyńskiego odbyło się spotkanie opłatkowe Emerytów należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizowane przez panią Stanisławę Kamińską. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Pan Mariusz Piątkowski, Pani Wiceburmistrz Danuta Malecka, przewodnicząca ZNP Pani Iwona Smużyńska oraz Dyrektor naszego gimnazjum Pani Iwona Sipak.

Spotkanie uświetnił występ gimnazjalistów: grupy teatralnej Exodus pod kierunkiem p. Iwony Kamińskiej, zespołu wokalno-tanecznego pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej a także Wesoła Harmonia.

Uczniowie przedstawili uwspółcześnioną wersję jasełek pt.,,Betlejemskie Narodzenie?, w którym można było zobaczyć diabelskie plany wobec mającego się narodzić Dzieciątka Jezus i śpieszących Go powitać ludzi różnych stanów.  Uczniowie po swoim występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej przedświątecznej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, dzieleniu się opłatkiem i składaniu sobie nawzajem wszystkiego co najlepsze.

Zapał uczniów i ciepłe przyjęcie Jasełek spowodowały, że zdecydowaliśmy się pokazać je również Rodzicom uczniów, którzy w czwartek 15 grudnia przybyli do szkoły na zebranie z rodzicami. Cieszymy się, że choć przez chwilę udało się naszym uczniom sprowadzić magię świąt do szkoły.

Iwona Kamińska