Jasełka w Gimnazjum

Gru 23

Jasełka w Gimnazjum

14.12.2016 r. kolejny już raz w Gimnazjum im. I. Działyńskiego odbyło się spotkanie opłatkowe Emerytów należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizowane przez panią Stanisławę Kamińską. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Pan Mariusz Piątkowski, Pani Wiceburmistrz Danuta Malecka, przewodnicząca ZNP Pani Iwona Smużyńska oraz Dyrektor naszego gimnazjum Pani Iwona Sipak.

Spotkanie uświetnił występ gimnazjalistów: grupy teatralnej Exodus pod kierunkiem p. Iwony Kamińskiej, zespołu wokalno-tanecznego pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej a także Wesoła Harmonia.

 

 

Uczniowie przedstawili uwspółcześnioną wersję jasełek pt.,,Betlejemskie Narodzenie?, w którym można było zobaczyć diabelskie plany wobec mającego się narodzić Dzieciątka Jezus i śpieszących Go powitać ludzi różnych stanów.  Uczniowie po swoim występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej przedświątecznej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, dzieleniu się opłatkiem i składaniu sobie nawzajem wszystkiego co najlepsze.

Zapał uczniów i ciepłe przyjęcie Jasełek spowodowały, że zdecydowaliśmy się pokazać je również Rodzicom uczniów, którzy w czwartek 15 grudnia przybyli do szkoły na zebranie z rodzicami. Cieszymy się, że choć przez chwilę udało się naszym uczniom sprowadzić magię świąt do szkoły.

Iwona Kamińska

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *