Finalistki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Kwi 08

Finalistki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 

Olga Rutkowska z Gimnazjum im I. Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego i tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego. Na etapie wojewódzkim Olga przystąpiła do części pisemnej, która sprawdzała: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego, stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych, pisanie tekstów użytkowych oraz wiedzę o historii i kulturze państwa, na części ustnej konkursu komisja oceniała sprawność mówienia w języku obcym.

Natomiast uczennica Aleksandra Ośka  została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Etap wojewódzki z tego przedmiotu obejmował w części I redagowanie pracy stylistycznej na jeden z trzech tematów, a w części II rozwiązywanie testu z gramatyki i kultury języka polskiego, współczesnego życia kulturalnego oraz lektur podanych przez Kuratorium Oświaty  w Bydgoszczy  w wykazie.

PIOSENKA ROSYJSKA

Oliwia Błaszkiewicz, Aleksandra Sicińska i Daria Rodak, uczennice z Gimnazjum im. I. Działyńskiego, zakwalifikowały się na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej, który odbędzie się 29 -30 kwietnia w Siedlcach. Dziewczyny zaśpiewają piosenkę „18” z repertuaru zespołu rosyjskiego Code Red.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *