Film pt. „Iluzja”

Mar 10

Film pt. „Iluzja”

Film: Iluzja

Rok produkcji: 2013

Kraj produkcji: USA

Reżyseria: Louis Leterrier

Główne role: Isla Fisher, Morgan Freeman, Mark Ruffalo, Dave Franco, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson

Ocena: 9/10

 

Nie lubię oglądać filmów. Może to dziwne, ale mam tak od zawsze. Jednak dla tego obrazu w reżyserii Louisa Leterriera byłem w stanie zarwać noc. Dlaczego? Dlatego, że lubię magię. Dla wielu z was to nienormalne, jednak ja wierzę w magię. Właśnie dlatego ten film mnie zainteresował.

Denerwowało mnie po raz miliardowy wplecenie jakiejś jednostki; oddziału policji. W większości amerykańskich filmów pojawia się ten motyw. Jednak tutaj FBI zostało ukazane jako nieporadne i właśnie to mnie zaskoczyło, i jednocześnie spodobało się.

Wracając jednak to tematu magii i wydarzeń paranormalnych- w filmie ujrzymy na przykład hipnozę (która okazała się najskuteczniejsza, należy nadmienić też to, że również najciekawiej pokazana) czy czytanie w myślach (czasem zabawne, czasem mniej). Do gustu przypadła mi również gra w „kotka i myszkę”. Policja kontra Iluzjoniści to coś, co trzeba zobaczyć na własne oczy.

Oglądając ten film, ma się wrażenie tajemniczości. Wyraziści i tajemniczy bohaterowie pokazują dwa (a nawet więcej) oblicza, przez co autorzy dają nam do zrozumienia, że człowiek jest taki sam. Ma wiele twarzy i umiejętnie je wykorzystuje. Wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdziemy. Potrafimy także dobrze zmieniać swoje poglądy w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. Do końca nie wiadomo dokładnie kto w obrazie, okazał się tym dobrym, a kto złym.

Po zakończeniu seansu, mimo ogromnych wrażeń związanych z wybuchami, sztuczkami czy ekstremalną jazdą samochodem (jeśli oni nie jechali jakieś 300 kilometrów na godzinę to ja jestem mistrzem baletu mongolskiego, a zapewniam Was, że nie mam z nim nic wspólnego), czułem niedosyt. Mam ogromną nadzieję, że druga część wyjdzie jak najszybciej i będę mógł ją obejrzeć, ciesząc się kolejnymi aluzjami do Egiptu i oglądając „prawdziwą” magię.

Jakub Milarski

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *