Dzień Podchorążego ? święto klas mundurowych

Lis 30

Dzień Podchorążego ? święto klas mundurowych

W Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu ? Dobrzyniu po raz trzeci obchodzono Dzień Podchorążego, który w naszej szkole nazwano Dniem Mundurowca. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od apelu klas mundurowych, na którym pan kapitan Sławomir Żochowski przybliżył m. in. historię obchodów tego święta. Dzień Podchorążego jest świętem Wojska Polskiego, ustanowionym na pamiątkę nocy z 29 na 30 listopada, podczas której podoficerowie Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie rozpoczęli akcję powstańczą atakiem na Belweder-ówczesną siedzibę Wielkiego Księcia Konstantego, naczelnego wodza armii Królestwa Polskiego.

Podczas uroczystości uczniom klas mundurowych zostały wręczone kolejne stopnie awansów za naukę i szczególne osiągnięcia podczas olimpiad i zawodów sprawnościowych.

Awans otrzymali:

  • na stopień ELEW PRYMUS – Wiktoria Szefler i Adrian Wojdyło.
  • na stopień ELEW – Kacper Krzpiot, Olga Stahnke, Dawid Zarębski i Adrian Krzpiot.

Za osiągnięcie wysokich wyników sprawnościowych niżej wymienieni elewi klasy mundurowej zostają wyróżnieni odznaką SPRAWNOŚCIOWĄ: Krzpiot Adrian, Stahnke Olga, Zarębski Dawid, Krzpiot Kacper, Biziorek Patryk, Napolski Jakub, Przeczewski Bartłomiej, Bieganowski Paweł, Czarnecki Sebastian i Ślusarski Mateusz.

Decyzją komisji zespołu do spraw klas mundurowych zgodnie z regulaminem klas mundurowych i osiągnięciem wysokich wyników strzeleckich niżej wymienieni elewi klasy mundurowej zostali wyróżnieni odznaką STRZELECKĄ: Babyszko Wiktoria, Siemienik Mateusz, Bronikowska Patrycja, Lewandowski Jakub, Lewandowski Michał, Sokółka Wojciech, Trojanowska Izabela, Ciechacka Aurelia, Czarnecki Sebastian, Piskorska Karolina, Prymak Magdalena, Trzpiot Patryk.

Wyróżnionym GRATULUJEMY!

Po apelu Mundurowcy miło spędzili czas zajadając ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. serdecznie dziękujemy rodzicom i babciom: Mateusza Siemienika, Szymona Jagielskiego, Sebastiana Czarneckiego, Macieja Karpińskiego, Dawida Zarębskiego, Kacpra Metel, Wiktorii Babyszko,

Po uroczystości w szkole uczniowie klasy I a pod opieką p. Izabeli Maszkiewicz udali się zwiedzać Państwową Straż Pożarną, klasa II a pod opieką p. Wiesławy Żuchowskiej Stańczyk odwiedziła Komendę Powiatową Policji zaś klasa III a pod opieką kpt. Sławomira Żochowskiego pojechała na zajęcia prowadzone przez p. Iwonę Kałużną do Nadleśnictwa w Konstancjewie.

W Dniu Podchorążego klasa I,,A” mundurowa odwiedziła Powiatową Straż Pożarną w Golubiu-Dobrzyniu. Uczniowie obejrzeli film i wysłuchali wykładu pana strażaka o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, zapoznali się ze sposobami gaszenia pożarów, ratowania ludzi w wypadkach drogowych i wodnych. Następnie młodzież obejrzała stanowisko dowodzenia, a potem wozy strażackie i ich różnorakie wyposażenie. Na koniec uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznych zabaw dzieci w czasie zimy na śniegu i lodzie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *