Dzień Niepodległości (galeria)

Lis 17

Dzień Niepodległości (galeria)

11 listopada to dzień szczególny w życiu naszej szkoły – i nawet w tym roku pomimo tego, że data ta przypadała w wolną od zajęć sobotę nasi uczniowie pojawili się na uroczystościach miejskich wspólnie z mieszkańcami miasta celebrując Dzień Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się już przed południem, mszą świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikami pamięci na Placu Tysiąclecia. Nasi elewi mieli zaszczyt jako pierwsi złożyć szczególne biało czerwone róże pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Małą miejską tradycją stało się również to, że część artystyczna miejskich uroczystości przygotowywana przez uczniów Działyńskiego odbywa się po południu w naszym Domu Kultury. Nie inaczej było w tym roku, uczniowie klas mundurowych wsparci w tym roku o zaprzyjaźnionych kadetów z Zespołu Szkół nr 1, im. Anny Wazówny (którzy jeszcze rok temu byli uczniami Działyńskiego), oraz siłami klas cywilnych naszej szkoły pod kierunkiem Pań Iwony Sipak i Anny Kamińskiej i pana Adama Kałużnego przygotowali tę podniosłą wieczornicę. Zamysł w tym roku był nieco inny niż w latach ubiegłych, udało nam się w tekst wprowadzić nieco współczesnej muzyki, a także element teatru cieni i tańca.

Całość została niezwykle ciepło przyjęta przez publiczność, która jak co roku licznie wypełniła widownię Domu Kultury. Dziękujemy.