Dzień Kobiet w Działyńskim

Mar 13

Dzień Kobiet w Działyńskim

Po raz kolejny Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego pokazało, że pamięta o ważnych dniach i potrafi umilać czas tym, którzy są dla nas najistotniejsi.

Dla nas z pewnością są nimi nasze babcie, mamy, siostry, koleżanki … po prostu kobiety i kobietki. Dlatego 8 marca był okazją do pokazania im, jak wiele znaczą w naszym życiu.   Jedna z form to program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów przy wsparciu opiekunów – pań Anny Kamińskiej i Ewy Sicińskiej.

Skecze, pantomima oraz tańce wzbudziły wiele emocji. Cenna okazuje się postawa młodych ludzi, którzy z wytrwałością, otwartością, pokonując swoje słabości, a także skrępowanie przed rówieśnikami i dorosłymi, stanęli na scenie, aby odegrać swoje role.  Uśmiechom na twarzach i oklaskom nie było końca.  Chłopcy – w strojach dla siebie nietypowych, dziewczynki udające pianino i doskonała mimika twarzy oraz gesty pantomimistów w upozorowanym kinie, zasługiwali na gromkie brawa.

Przedstawienie w Dniu Kobiet, zostało wystawione dwukrotnie: przed południem dla uczniów, zaś o godzinie siedemnastej dla zaproszonych gości.  Wzruszeni byli zwłaszcza bliscy występujących, a my, Gimnazjum im. I. Działyńskiego, cieszyliśmy się z faktu, że ponownie sprawdziliśmy się jako szkoła przyjazna, która skutecznie przekazuje wiedzę, ale także potrafi uczyć jak bawić się i cieszyć życiem.

Tekst: Ewa Sicińska