Drzwi otwarte w naszym Gimnazjum 15 kwietnia 2014

Kwi 16

Drzwi otwarte w naszym Gimnazjum 15 kwietnia 2014

15 kwietnia w naszym Gimnazjum odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których mogliśmy zaprezentować naszą nową ofertę edukacyjną uczniom szóstych klas szkół podstawowych w naszym mieście. Okazało się również w trakcie imprezy, że mieliśmy zaszczyt gościć na niej również uczniów i rodziców z okolicznych miejscowości. Cieszy fakt, że nasza prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem , a sala konferencyjna i szkolne korytarze zapełniły się gośćmi, którzy być może wkrótce podejmą naukę wspólnie z nami.

Drzwi otwarte to impreza dzięki której można zaprezentować szkołę i zachęcić do podjęcia w niej nauki. Dlatego też przygotowaliśmy dla młodszych kolegów to co szczególnie chcielibyśmy im pokazać. Gości powitał Dyrektor Gimnazjum pan mgr Piotr Grzębski, a po nim prowadzenie imprezy przejęła trójka prowadzących uczniów, wraz z absolwentem naszej szkoły Jakubem Kaszubą, który opowiedział o tym dlaczego lubi wracać w nasze przyjazne mury i brawurowo wykonał nieoficjalny hip-hopowy hymn naszej szkoły. Po powitaniu zebranych na sali rozbawił nasz szkolny Kabaret ADHD, który stawia pierwsze kroki na drodze do satyrycznej kariery. O tym, że w naszej szkole można rozwijać swoje pasje przekonywał swoim tańcem breakdance jeden z uczniów Paweł Uzarewicz. Po kabarecie i tańcu przyszła kolej na naszą ofertę, którą zaprezentował nauczyciel naszej szkoły pan Dariusz Domarecki. Mieliśmy wrażenie, że nie tylko szóstoklasiści, ale i niektórzy obecni uczniowie chętnie skorzystaliby z propozycji, jakie przygotowaliśmy na nadchodzący rok szkolny. Wśród nich z pewnością wyróżnia się klasa mundurowa, w której uczniowie będą mieli okazję nie tylko przeżyć niezapomnianą przygodę w mundurze, ale otrzymają za darmo: umundurowanie, podręczniki, zajęcia sportowe, wyjazdy na basen, biwak integracyjny i wiele innych rzeczy. Oczywiście zaproponowaliśmy młodym ludziom nie tylko naukę w klasie mundurowej – mogą oni podjąć edukację również w klasie o profilu sportowym, której zajęcia od października mają odbywać się w nowo wybudowanej hali sportowej oraz w klasie o profilu ogólnym. Nic dziwnego, że ankieta przeprowadzona na sali jasno pokazała, że zdecydowana większość przybyłych uczniów jest bardzo zainteresowana naszą ofertą i rozważa podjęcie nauki w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego. Zapraszamy!

Po prezentacji oddaliśmy głos zaproszonym gościom. O pracy w mundurze opowiadał pan Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu mł. bryg. mgr Paweł Warlikowski, zachęcając do podjęcia pracy w straży pożarnej. Pani aspirant Katarzyna Wilangowska obalała mity dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa w naszym Gimnazjum – dając tym samym świadectwo dobrej współpracy z policją i brakiem zagrożeń związanych z bezpieczeństwem na terenie szkoły. Dziękujemy. Uczniowie klasy mundurowej będą uczyć się technik samoobrony – do takiej formy aktywności fizycznej zachęcał ich pan Janusz Drywa – instruktor Kyokushin Karate i innych technik samoobrony. Wiemy już, że w nadchodzącym roku szkolnym poprowadzi w naszym Gimnazjum zajęcia sportowe.

Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych gości na boisko szkolne gdzie pokaz musztry zaprezentowali uczniowie klasy o profilu militarnym z Zespołu Szkół w Gronowie, wśród których byli również nasi absolwenci. Uczniowie opowiedzieli też dlaczego warto podjąć naukę w takiej klasie. Na tym nie koniec atrakcji, strażacy czekali już na młodzież klas szóstych z pokazem gaszenia pożaru, a za szkołą prawdziwą grochówką z wojskowej kuchni polowej częstowali pracownicy szkoły. Niestety pogoda pokrzyżowała nieco plan zabaw i deszcz spowodował, że imprezę przeniesiono z powrotem do szkoły. Mamy jednak nadzieję, że pałaszowana z apetytem grochówka skutecznie wynagrodziła to gościom.

Dziękujemy za odwiedziny i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły już we wrześniu!

P.S.: Zgodnie z obietnicą pierwszych 10 osób, które złożą podania do naszej klasy mundurowej otrzyma we wrześniu czapki i koszulki militarne.      

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *