Drzwi Otwarte w Działyńskim

Kwi 14

Drzwi Otwarte w Działyńskim

W poniedziałek 11 kwietnia 2016r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla szóstoklasistów. W progi naszej szkoły zawitała młodzież pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, Zespołu Szkół Miejskich im. Orła Białego, oraz uczniowie z okolicznych miejscowości zainteresowani ofertą edukacyjną Działyńskiego.

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Iwonę Sipak oraz Pana W-ce Burmistrza Miasta Michała Piotrowicza uczniowie szóstych klas z dużym zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat przygotowanej specjalnie dla nich oferty w roku szkolnym 2016/2017.

W dalszej części wizyty w Działyńskim szóstoklasiści mogli trochę bliżej poznać tematykę założeń programowych w klasach: mundurowej, aktywności twórczej, sportowej, językowej i ogólnej. Był występ koła teatralnego ?Exodus?, pokaz grupy tanecznej, scenki w wykonaniu szkolnego kabaretu ?ADHD?, prezentacje w pracowniach języków obcych, a w szczególności w klasopracowni języka angielskiego.

Największym zainteresowaniem jednak cieszyła się gra w speedball ? specyficzną stacjonarną odmianę paintballa. Szkolna sala gimnastyczna na ten jeden dzień zamieniła się w prawdziwe pole walki i każdy szóstoklasista choć przez chwilę mógł poczuć się jak mundurowiec z Działyńskiego. Emocje wśród graczy sięgały zenitu i wszyscy żałowali, że tak szybko kończyły się kulki do strzelania. W ramach prezentacji klasy mundurowej kandydaci do nauki w naszej szkole zapoznali się z pokazem umiejętności uczniów, krótki pokaz musztry, samoobrony oraz taktyki czarnej. Na koniec na boisku szkolnym uczniowie mogli jeszcze sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Impreza zakończyła się integracją gimnazjalistów i szóstoklasistów którzy wspólnie zatańczyli tradycyjną już w Gimnazjum belgijkę i wspólnie wypuścili do nieba kolorowe balony z życzeniami.

Dzień Drzwi Otwartych należy zaliczyć do bardzo udanych! Najbardziej miarodajne w tym względzie są opinie zadowolonych i świetnie bawiących się szóstoklasistów. Usłyszeć można było stwierdzenia, że w Działyńskim jest ?fajnie? i oferta też jest ?super?. Według wypełnionych przez uczniów ankiet okazało się, że, niezmiennie, największym zainteresowaniem cieszy się ?mundurówka?, następnie nowotworzone klasy – aktywności twórczej oraz językowa. Uczniowie deklarowali też wybór klasy sportowej i ogólnej.

Faktem jest, że Dzień Drzwi Otwartych w Działyńskim ma miejsce raz w roku, ale wiedzieć trzeba też, że drzwi naszego Gimnazjum są zawsze otwarte dla uczniów, którzy chcą realizować swoje pasje, rozwijać talenty, uczyć się w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy otwarci na co dzień …Czekamy!