Co dalej gimnazjalisto?

Sty 30

Co dalej gimnazjalisto?

Rodzic jest dla dziecka pierwszym, i jak pokazują liczne badania prowadzone wśród młodzieży, najważniejszym doradcą zawodowym. Obok licznych działań prowadzonych przez szkołę w tym zakresie, ważny jest także aktywny udział rodzica w procesie wyboru dalszej drogi kształcenia przez gimnazjalistę. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Dnia 29.01.2014 r. w gimnazjum odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas trzecich dotyczące doradztwa edukacyjno ? zawodowego ?Gimnazjum ? i co dalej??. Pedagog i psycholog szkolny do współpracy zaprosili pedagoga z Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej, p. Beatę Mątowską. Rodzice zostali zapoznani z systemem kształcenia, procedurami przyjmowania uczniów do poszczególnych typów szkół i wymaganiami, jakie szkoły stawiają młodym ludziom. Szczególnie interesująca była prezentacja aktualnych trendów na rynku pracy, zawodów deficytowych oraz tych, które nie cieszą się już popularnością.

Adam Kałużny, Marta Mątowska