Co dalej gimnazjalisto?

Sty 30

Co dalej gimnazjalisto?

Rodzic jest dla dziecka pierwszym, i jak pokazują liczne badania prowadzone wśród młodzieży, najważniejszym doradcą zawodowym. Obok licznych działań prowadzonych przez szkołę w tym zakresie, ważny jest także aktywny udział rodzica w procesie wyboru dalszej drogi kształcenia przez gimnazjalistę. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Dnia 29.01.2014 r. w gimnazjum odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas trzecich dotyczące doradztwa edukacyjno ? zawodowego ?Gimnazjum ? i co dalej??. Pedagog i psycholog szkolny do współpracy zaprosili pedagoga z Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej, p. Beatę Mątowską. Rodzice zostali zapoznani z systemem kształcenia, procedurami przyjmowania uczniów do poszczególnych typów szkół i wymaganiami, jakie szkoły stawiają młodym ludziom. Szczególnie interesująca była prezentacja aktualnych trendów na rynku pracy, zawodów deficytowych oraz tych, które nie cieszą się już popularnością.

Adam Kałużny, Marta Mątowska

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *