Bieg

BIEG TROPEM WILCZYM 2017

Już po raz drugi nasze Gimnazjum wspólnie z Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia ma zaszczyt organizować miejską edycję Ogólnopolskiego Biegu ?Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych? w Golubiu-Dobrzyniu. 

logo

aktualnosci regulamin zgloszenia

 

Ideą projektu biegowo?edukacyjnego ?Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych? jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 ? 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Poniżej znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące organizacji Biegu w naszym mieście:

Regulamin Biegu Tropem Wilczym – Golub-Dobrzyń 2017  pdf