Bieg Tropem Wilczym – relacja i wyniki, galeria

Mar 01

Bieg Tropem Wilczym – relacja i wyniki, galeria

26 lutego 2017 roku po raz drugi w naszym Gimnazjum organizowaliśmy lokalną edycję Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ?Tropem Wilczym?. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili mury naszej szkoły spędzili czas przyjemnie i z uśmiechem.

Po raz siódmy już ulicami polskich miast przebiegły grupy sportowców w charakterystycznych koszulkach z wizerunkami polskich bohaterów podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963. Bieg zagościł również po raz drugi w Golubiu-Dobrzyniu ? dzięki inicjatywie Gimnazjum im. I. Działyńskiego, które we współpracy wieloma partnerami ? Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia, Starostwem Powiatowym Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Straży Pożarnej, Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Domem Kultury w Golubiu-Dobrzyniu, podjęło się organizacji tej tak ważnej w kalendarzu sportowym imprezy w naszym mieście. Jak podają organizatorzy w podsumowaniu tegorocznej akcji: ?Blisko 60 tys. medali trafiło do uczestników kilkuset biegów w prawie 240 miejscowościach. Nie wszędzie dopisała pogoda, ale nigdzie nie zabrakło radości biegania i patriotycznych symboli.? Cieszymy się, że nasze miasto również włączyło się w tak ciekawą inicjatywę.

A atrakcji dla tych którzy odwiedzili w tym roku gościnne mury Gimnazjum nie brakowało. Poza samym biegiem na gości czekała prawdziwa wojskowa grochówka, którą ugotowali pracownicy szkoły, słodkości przygotowane przez rodziców uczniów, loteria fantowa, w której można było wylosować nagrody przygotowane przez naszych sponsorów posiłki w restauracjach i pizzerniach, karnety na siłownię, vouchery do spa i gabinetów kosmetycznych i wiele drobnych nagród rzeczowych. Na boisku szkolnym czekała na gości prezentacja motocykli historycznych przygotowana przez Stalowe Tłoki, oraz symulator wypadków samochodowych, z którym pojawiła się w Golubiu-Dobrzyniu Żandarmeria Wojskowa z Bydgoszczy.  Korytarz szkolny wypełnił się informacjami historycznymi o Żołnierzach Wyklętych patronującym imprezie. Każdy kto tylko zechciał mógł znaleźć tu coś ciekawego dla siebie.

W biegu w sumie wzięło udział 100 sportowców i amatorów zdrowego stylu życia, którzy wystartowali w 4 kategoriach: klas mundurowych gimnazjum i liceum, kategorii otwartej i rodzinnej. Trzeba przyznać, że obsada drugiej edycji biegu była silniejsza niż ubiegłoroczna ? poprawiły się czasy, a ubiegłoroczni zwycięzcy tym razem musieli miejsca na szczycie podium odstąpić innym.

W kategorii mundurowej gimnazjum najlepsze wyniki uzyskali:

 1. Tomasz Duszyński z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie
 2. Adrian Wojdyło z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu
 3. Jakub Sikorski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu

Dodatkowo organizatorzy ufundowali nagrodę dla najlepszych reprezentacji mundurowych obejmującą ogólny czas drużyny – w kategorii gimnazjum zwyciężyło Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

W kategorii mundurowej szkół średnich najlepsze wyniki uzyskali:

 1. Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim
 2. Dawid Szynkiewicz z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim
 3. Dariusz Milczarczyk z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Tym samym Zespół Szkół w Jabłonowie otrzymał również nagrodę dla najlepszej reprezentacji szkół średnich.

W kategorii otwartej najlepsze wyniki uzyskali:

 1. Michał Kanigowski
 2. Patryk Czachorowski
 3. Paweł Karpiński

Pełne zestawienie wyników w kategorii otwartej można pobrać poniżej:

Na koniec zmierzyłą się kategoria rodzinna w której o zwycięstwie decydował wspólny czas dwójki spokrewnionych ze sobą zawodników; Podium w tej kategorii wyglądało następująco:

 1. Józef i Joanna Żuchowscy
 2. Mirosław i Paweł Słomscy
 3. Paweł i Karolina Warlikowscy

Najlepszym zawodnikiem spośród wszystkich kategorii w tym roku został Michał Kanigowski z czasem 5:42:50.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Na koniec Dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy – partnerom, sponsorom – przyjaciołom szkoły, Rodzicom, Uczniom i pracownikom szkoły. Dziękujemy i za rok zapraszamy ponownie na bieg Tropem Wilczym.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *