Aktualności o biegu Tropem Wilczym

Program Biegu Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 14:04 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Projekty, Wiadomości | 0 komentarzy

Program Biegu Tropem Wilczym

Program Biegu Tropem Wilczym w najbliższą niedzielę – zapraszamy do Działyńskiego!!! 10:00 Otwarcie Biura Organizacyjnego Biegu i rozpoczęcie zapisów uczestników do godziny 11:15 Zapisy uczestników, przydział numerów startowych 11:15 Przywitanie gości i rozpoczęcie imprezy 11:30 Start Kategorii Klas Mundurowych Gimnazjum i Szkoły Średnie 11:45 Start Kategorii Otwartej 12:00 Start Kategorii Rodzinnej 12:30 Uroczystość wręczenia nagród, pokazy umiejętności klas mundurowych, losowanie nagród w loterii fantowej (sala gimnastyczna Gimnazjum) Około godziny 14:30 Zakończenie imprezy  ...

czytaj więcej

Bieg Tropem Wilczym po raz trzeci w Działyńskim

Opublikowane przez w 08:45 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Projekty, Wiadomości | 0 komentarzy

Bieg Tropem Wilczym po raz trzeci w Działyńskim

Gimnazjum im. I. Działyńskiego we współpracy z Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia po raz trzeci organizuje lokalną edycję ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. W tym roku pobiegniemy ulicami naszego miasta w niedzielę 4 marca  2018 roku. Bieg Tropem Wilczym w całym kraju odbywa się w ponad 300 miastach i uczestniczyć w nim będzie ponad 70.000 uczestników. Trasa biegu jest symboliczna i wynosi 1963 m – jest to rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. W Golubiu-Dobrzyniu mamy możliwość wystartować w trzech kategoriach – mundurowej (zamkniętej dla uczniów klas mundurowych z regionu), otwartej – z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz w kategorii rodzinnej. Dodatkowo zapraszamy wszystkich do kibicowania i udziału w loterii fantowej w której nagrody ufundowało jak co roku wielu przyjaciół szkoły. Zapisy do udziału w imprezie odbywają się za pomocą strony Gimnazjum: http://gdgimnazjum.pl/bieg-tropem-wilczym/ – zapraszamy!!!...

czytaj więcej

Działyński dziękuje Przyjaciołom Szkoły!

Opublikowane przez w 10:14 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Imprezy, Klasa mundurowa, Projekty, Rada Rodziców, Rok szkolny 2016/2017, Wiadomości | 0 komentarzy

Działyński dziękuje Przyjaciołom Szkoły!

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II Gimnazjum im. I. Działyńskiego podsumowując tegoroczną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym serdecznie dziękuje wszystkim tym, bez których nasza impreza nie mogłaby się odbyć i którzy okazali wielkie wsparcie dla naszej inicjatywy. Chcielibyśmy podziękować szczególnie instytucjom, które zdecydowały się wziąć na siebie ciężar współorganizacji Biegu: Urzędowi Miasta Golubia-Dobrzynia, Starostwu Powiatowemu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Domowi Kultury i Nadleśnictwu Golub-Dobrzyń. Z całego serca dziękujemy! Tak duża impreza nie odbyłaby się bez sponsorów, dlatego równie serdecznie dziękujemy Przyjaciołom Szkoły, którzy zawsze spieszą z pomocą naszym inicjatywom. W tym roku byli to: Firma Agrolok, Osada Karbówko, Restauracja Kaprys, Pizzeria O Sole Mio, Bar Pizzeria Capone, Mała Gastronomia Wiesław Lesiak, Salon fryzjersko-kosmetyczny Marzena Zielińska, Siłownia Wioletta Kubacka, Świat Biżuterii Grzegorz Cyrankowski, Hurtownia Papiernicza Kropka Tomasz Kropkowski. Szczególne podziękowania ślemy również do grupy motocyklowej ? Stalowe Tłoki, których obecność tak ubarwiła imprezę. Na koniec pragniemy również wyrazić gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom i Pracownikom Szkoły, którzy w wolnym dniu włączyli się w organizację Biegu ? szczególnie tym spośród Rodziców uczniów którzy przygotowali i poprowadzili słodką kawiarenkę ? a były to Panie: Renata Babyszko, Anna Siemienik, Katarzyna Kucińska-Kubacka, Ewa Zarębska, Bożena Łobacz-Żuczenko, Wioletta Nowicka, Katarzyna Biziorek, Iwona Tyluś, Anna Jasieniecka, Anna Stahnke-Ligman, Małgorzata Krzpiot, Mirosława Szefler i Żaneta Trzpiot. Dziękujemy! Serdecznie zapraszamy również do lektury relacji z Biegu na naszej stronie internetowej: http://gdgimnazjum.pl/bieg-tropem-wilczym-relacja-i-wyniki-fotorelacja/ i naszym szkolnym Facebooku: https://www.facebook.com/gdgimnazjum....

czytaj więcej

Bieg Tropem Wilczym – relacja i wyniki, galeria

Opublikowane przez w 20:06 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Imprezy, Klasa mundurowa, Rok szkolny 2016/2017, Wiadomości, Wirtualna Kronika | 0 komentarzy

Bieg Tropem Wilczym – relacja i wyniki, galeria

26 lutego 2017 roku po raz drugi w naszym Gimnazjum organizowaliśmy lokalną edycję Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ?Tropem Wilczym?. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili mury naszej szkoły spędzili czas przyjemnie i z uśmiechem. Po raz siódmy już ulicami polskich miast przebiegły grupy sportowców w charakterystycznych koszulkach z wizerunkami polskich bohaterów podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963. Bieg zagościł również po raz drugi w Golubiu-Dobrzyniu ? dzięki inicjatywie Gimnazjum im. I. Działyńskiego, które we współpracy wieloma partnerami ? Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia, Starostwem Powiatowym Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Straży Pożarnej, Nadleśnictwem Golub-Dobrzyń, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Domem Kultury w Golubiu-Dobrzyniu, podjęło się organizacji tej tak ważnej w kalendarzu sportowym imprezy w naszym mieście. Jak podają organizatorzy w podsumowaniu tegorocznej akcji: ?Blisko 60 tys. medali trafiło do uczestników kilkuset biegów w prawie 240 miejscowościach. Nie wszędzie dopisała pogoda, ale nigdzie nie zabrakło radości biegania i patriotycznych symboli.? Cieszymy się, że nasze miasto również włączyło się w tak ciekawą inicjatywę. A atrakcji dla tych którzy odwiedzili w tym roku gościnne mury Gimnazjum nie brakowało. Poza samym biegiem na gości czekała prawdziwa wojskowa grochówka, którą ugotowali pracownicy szkoły, słodkości przygotowane przez rodziców uczniów, loteria fantowa, w której można było wylosować nagrody przygotowane przez naszych sponsorów posiłki w restauracjach i pizzerniach, karnety na siłownię, vouchery do spa i gabinetów kosmetycznych i wiele drobnych nagród rzeczowych. Na boisku szkolnym czekała na gości prezentacja motocykli historycznych przygotowana przez Stalowe Tłoki, oraz symulator wypadków samochodowych, z którym pojawiła się w Golubiu-Dobrzyniu Żandarmeria Wojskowa z Bydgoszczy.  Korytarz szkolny wypełnił się informacjami historycznymi o Żołnierzach Wyklętych patronującym imprezie. Każdy kto tylko zechciał mógł znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. W biegu w sumie wzięło udział 100 sportowców i amatorów zdrowego stylu życia, którzy wystartowali w 4 kategoriach: klas mundurowych gimnazjum i liceum, kategorii otwartej i rodzinnej. Trzeba przyznać, że obsada drugiej edycji biegu była silniejsza niż ubiegłoroczna ? poprawiły się czasy, a ubiegłoroczni zwycięzcy tym razem musieli miejsca na szczycie podium odstąpić innym. W kategorii mundurowej gimnazjum najlepsze wyniki uzyskali: Tomasz Duszyński z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie Adrian Wojdyło z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu Jakub Sikorski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu Dodatkowo organizatorzy ufundowali nagrodę dla najlepszych reprezentacji mundurowych obejmującą ogólny czas drużyny – w kategorii gimnazjum zwyciężyło Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu. W kategorii mundurowej szkół średnich najlepsze wyniki uzyskali: Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim Dawid Szynkiewicz z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim Dariusz Milczarczyk z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim Tym samym Zespół Szkół w Jabłonowie otrzymał również nagrodę dla najlepszej reprezentacji szkół średnich. W kategorii otwartej najlepsze wyniki uzyskali: Michał Kanigowski Patryk Czachorowski Paweł Karpiński Pełne zestawienie wyników w kategorii otwartej można pobrać poniżej: Na koniec zmierzyłą się kategoria rodzinna w której o zwycięstwie decydował wspólny czas dwójki spokrewnionych ze sobą zawodników; Podium w tej kategorii wyglądało następująco: Józef i Joanna Żuchowscy Mirosław i Paweł Słomscy Paweł i Karolina Warlikowscy Najlepszym zawodnikiem spośród wszystkich kategorii w tym roku został Michał Kanigowski z czasem 5:42:50. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!! Na koniec Dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy – partnerom, sponsorom – przyjaciołom szkoły, Rodzicom, Uczniom i pracownikom szkoły. Dziękujemy i za rok zapraszamy ponownie na bieg...

czytaj więcej

Ruszamy z Biegiem Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 11:28 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Projekty, Rok szkolny 2016/2017, Wiadomości | 0 komentarzy

Ruszamy z Biegiem Tropem Wilczym

W tym roku podobnie jak w ubiegłym nasze Gimnazjum jest lokalnym organizatorem edycji Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniu 26.02.2017roku, a trasa biegu wyniesie 1963 m. Jest to dystans symboliczny – stanowi odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty ? Józef Franczak ps. Lalek. Oficjalna strona biegu w którym w całej Polsce bierze udział ponad 40 tysięcy uczestników w 160 miastach całego kraju znajduje się TUTAJ. Wszelkie informacje o naszej miejskiej edycji można uzyskać w Gimnazjum im. I. Działyńskiego pod nr telefonu 56 6835469 lub na email: pedagog@gdgimnazjum.pl. Zgłoszenia do Biegu i wszelkie informacje znajdziecie na stronie: http://gdgimnazjum.pl/bieg-tropem-wilczym/  ...

czytaj więcej

Pobiegliśmy Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 16:54 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Imprezy, Klasa mundurowa, Konkursy, Projekty, Rok szkolny 2015/2016, Sport, Sukcesy, informacje, Wiadomości, Wirtualna Kronika | 0 komentarzy

Pobiegliśmy Tropem Wilczym

Niedziela 28.02.2016 to dzień, który na długo zapisze się w historii naszego Gimnazjum i głośnym echem odbiła się w całym mieście. Tego dnia po raz pierwszy Działyński wraz z Burmistrzem Miasta Golubia-Dobrzynia byli organizatorami golubsko-dobrzyńskiej edycji Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Impreza ta w całej Polsce odbywała się po raz 4, jednego dnia w okolicach południa w całym kraju i kilku miastach na świecie ponad 40 000 ludzi pobiegło aby uczcić pamięć bohaterów, których próbowano wymazać z kart naszej historii. Ogólnopolskim organizatorem Biegu jest fundacja Wolność i Demokracja, która przygotowała imponujące pakiety startowe dla uczestników imprezy. W naszej edycji wystartować mogło jedynie 100 osób, ale atmosfera była prawdziwie gorąca. Przypisane nam pakiety startowe postanowiliśmy podzielić na 5 kategorii, zaprosiliśmy do udziału w imprezie okoliczne również szkoły podstawowe oraz klasy mundurowe z szkół w województwie. Wszystkie miejsca które mogliśmy przeznaczyć dla uczestników zapełniły się już po kilku dniach od ogłoszenia o możliwości zgłaszania się do udziału w biegu ? takie zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, dlatego też za rok będziemy starali się o dużo więcej pakietów startowych dla biegaczy. Na starcie najpierw pojawili się szóstoklasiści, wśród których bezkonkurencyjni okazali się być młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Ciechocinie ? zajmując trzy pierwsze pozycje. Pierwsza trójka w tej kategorii przedstawiała się następująco: Bartłomiej Żurawicki Kamil Nadachewicz Filip Pokorowski Drugą kategorią była kategoria klas rodzinna, w której na starcie zameldowały się pary połączone więzami rodzinnymi, wśród nich najszybciej na mecie zameldowała para złożona z ojca pana Pawła Warlikowskiego ? Komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu i córki Karoliny Warlikowskiej. Poza nimi na podium znalazły się również: Paweł Warlikowski i Karolina Warlikowska Anna Tuliszewska i Zuzanna Tuliszewska Oliwia Przygońska i Michalina Przygońska W kategorii klas mundurowych wystartowało w sumie 30 osób, postanowiliśmy przyznać tu nagrody w dwóch kategoriach wiekowych dzieląc uczniów na gimnazjalistów i uczniów szkół średnich ? dodatkowo w tej właśnie kategorii wystartowało dwóch funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej z Bydgoszczy. Co ciekawe uczestnicy tej kategorii pojawili się na starcie w pełnym umundurowaniu, co ubarwiło całą imprezę. W kategorii szkół średnich szans rywalom z Golubia-Dobrzynia i Gronowa nie dali zawodnicy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Lewandowski Patryk, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim Schodowski Radosław, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim Hanzek Szymon, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim Z kolei w kategorii Gimnazjum na podium znaleźli się przedstawiciele dwóch szkół. Dwa pierwsze miejsca i tytuł najlepszej klasy mundurowej przypadło elewom z Gimnazjum I. Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale uczniowi Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie. Jakub Sikorski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu Meredyk Bartosz ex aequo Szymon Jagielski z Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu Duszyński Tomasz z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie Ostatnią kategorią tego dnia był bieg otwarty do którego zaprosiliśmy mieszkańców miasta i regionu. Okazało się, że niektórzy bardzo poważnie potraktowali rywalizację, a czas najlepszego uczestnika Biegu Tropem Wilczym zaskoczył wszystkich ? Paweł Karpiński nasz absolwent przebiegł symboliczny dystans 1963 m w czasie zaledwie 6 minut i 23 sekund. Podium w kategorii open uzupełnili Michał Zurel i Adam Olszewski. Bieg Tropem Wilczym to jednak nie tylko atrakcje sportowe ? na odwiedzających w tym dniu szkołę czekały również inne atrakcje. Każdy mógł spróbować pysznej wojskowej grochówki, obejrzeć wystawę dotyczącą Żołnierzy Wyklętych, zobaczyć samochody Straży Pożarnej i...

czytaj więcej

Program Biegu Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 10:15 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Projekty, Wiadomości | 0 komentarzy

Program Biegu Tropem Wilczym

Szanowni Państwo – poniżej podajemy plan Biegu Tropem Wilczym – prosimy jednak o wyrozumiałość – podane godziny są orientacyjne i zależą również od wielu czynników zewnętrznych. Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby impreza przebiegała sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Program imprezy BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ?TROPEM WILCZYM? Golub-Dobrzyń 28.02.2016   10:30 – otwarcie Biura Organizacyjnego Biegu i rozpoczęcie zapisów uczestników Do godziny 12:00 zapisy uczestników, przydział numerów startowych 11:30 przywitanie gości i rozpoczęcie imprezy 11:45 Start Kategorii Klas Szóstych 12:00 Start Kategorii Rodzinnej 12:15 Start Kategorii Klas Mundurowych Gimnazjum i Liceum 12:30 Start Kategorii Otwartej 13:00 ? uroczystość wręczenia nagród, pokazy umiejętności klas mundurowych, losowanie nagród w loterii fantowej (sala gimnastyczna Gimnazjum) godziny 15:00 Zakończenie imprezy   Podczas całego biegu imprezy towarzyszące: grochówka wojskowa dla uczestników biegu na sali konferencyjnej, wystawa i prezentacja multimedialna dotycząca Żołnierzy Wyklętych, na boisku szkolnym samochody Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej.  ...

czytaj więcej

Zgoda Rodziców na udział w Biegu Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 08:01 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Rok szkolny 2015/2016 | 0 komentarzy

Zgoda Rodziców na udział w Biegu Tropem Wilczym

Szanowni Państwo – zgodnie w regulaminem Biegu Pamięci Tropem Wilczym (XII.3) osoby niepełnoletnie mogą brać udział w biegu po okazaniu zgody rodzica lub opiekuna. Zgodę będzie można podpisać na miejscu, ale tym którzy wybierają się samodzielnie lub w grupach zorganizowanych i bez rodziców zalecamy wcześniejsze przygotowanie dokumentu i zabranie go ze sobą w celu przedstawienia w biurze zawodów. Dotyczy to również grup zorganizowanych! Wzór zgody Rodzica do pobrania tutaj:  ...

czytaj więcej

Brak miejsc do Biegu Tropem Wilczym!

Opublikowane przez w 09:23 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Projekty, Wiadomości | 0 komentarzy

Brak miejsc do Biegu Tropem Wilczym!

Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie naszą inicjatywą, jednocześnie pragniemy poinformować, iż nie przyjmujemy już zgłoszeń do udziału w biegu – lista została zamknięta. Zapraszamy jednak do spędzenia niedzieli z nami i do odwiedzenia naszego Gimnazjum, gdzie czeka na Was moc atrakcji. Organizator...

czytaj więcej

Pobiegniemy Tropem Wilczym

Opublikowane przez w 09:19 w Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", Wiadomości, Zajęcia pozalekcyjne | 0 komentarzy

Pobiegniemy Tropem Wilczym

W tym roku 28 lutego po raz pierwszy nasze Gimnazjum wspólnie z Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia ma zaszczyt organizować miejską edycję Ogólnopolskiego Biegu ?Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych? w Golubiu-Dobrzyniu. Celem tej imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 ? 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczpospolitej Polskiej  oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Z tego powodu wydarzenie może być ciekawe dla każdego kto choć troszkę interesuje się historią. Szanowni Państwo ? to ważny dzień w życiu naszej szkoły i naszego miasta ? dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w tym święcie. Poza biegiem w kilku kategoriach zapraszamy również do wspólnej zabawy w Gimnazjum gdzie przygotowaliśmy ciekawy program ? loterię fantową, pokaz umiejętności klas mundurowych, wspólny poczęstunek, pokazy służb mundurowych, wystawę historyczną o Żołnierzach Wyklętych i inne. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Państwa na trasie biegu i w Gimnazjum. Dzięki pomocy wielu życzliwych nam sponsorów udało nam się przygotować ciekawe upominki dla osób, które tego dnia odwiedzą szkołę i wesprą swoimi datkami budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych ? do wygrania między innymi karnety na siłownię i basen, voucher na zajęcia strzeleckie na naszej strzelnicy, talony do salonów kosmetycznych, kupony na posiłki w okolicznych restauracjach, tort, drobne nagrody rzeczowe :). Warto więc w tym dniu być z nami :). Zapraszamy do zgłaszania się do biegu w kategorii rodzinnej parami ? powiązanymi więzami rodzinnymi, oraz w kategorii otwartej ? liczba miejsc jest ograniczona, więc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.  Zgłaszać można się za pośrednictwem naszej strony internetowej tu znajdziecie Państwo regulamin i więcej informacji o imprezie. Każdy uczestnik biegu który zdecyduje się przebiec 1963 metry ulicami naszego miasta i ukończy konkurencję, bez opłaty wpisowej otrzyma od nas ciekawy pakiet startowy w postaci medali, które widzicie na naszych szyjach, koszulek z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych.  Dla najlepszego uczestnika Biegu we wszystkich kategoriach Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ufundował również specjalny puchar. Szanowni państwo, nie sposób w tak krótkiej prezentacji opowiedzieć wszystkiego, liczymy jednak na Państwa obecność w niedzielę 28 lutego od godziny 11:30 na terenie Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego przy ulicy Szkolnej. Razem uczcijmy pamięć Żołnierzy Wyklętych....

czytaj więcej